Beatriz recycled brass ballpoint pen (black ink)
Price range: 3,70 € through 6,30 €
Ballpoint pen with a coloured spray coating. The button and tip are made of brass, the barrel is made of recycled brass, and the clip is made of iron. Ink colour: Black. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm. Delivered in a gift box.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 25 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 cm |
| Color | blue, burgundy, Copper, gold |
| Gender | None |
| Material | Recycled brass |
| BSCI factory | Yes |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 1000 meter |
| Certifications Environmental | RCS |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.