Viera 240 g/m² apron
4,98 € – 8,26 €Price range: 4,98 € through 8,26 €
Whether equipped with or without a logo, protecting beautiful clothes while cooking is easy with the Viera apron. The apron consists of 240 g/m² twill (65% polyester and 35% cotton), which makes the apron thick and sturdy, while still soft and comfortable to wear. The two front pockets offer a quick way to store kitchen essentials, and the 1-metre-long bow tie makes this apron a one-size-fits-all. Besides this, the Viera apron offers multiple options for adding any logo.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 225 g |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 70 cm |
| Color | black, brown, burgundy, Dark grey, forest green, grey, khaki, lime, navy, orange, red, white |
| BSCI factory | Yes |
| Material | Polyester Cotton, 240 g/m2 |
| Main label type | Woven main label |
| Oeko-Tex standard | No |
| Pocket type | Front |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.