Anders hammam towel 147 x 75.5 cm
6,44 €
The Anders hammam towel provides luxurious comfort with generous dimensions (147 x 75.5 cm), ensuring plenty of coverage whether you’re lounging by the pool or enjoying a day at the beach. The towel has elegant tassels at both ends, and is made of 30% cotton, 35% GRS certified recycled cotton and 35% GRS certified recycled polyester, 180 g/m².
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 180 g |
|---|---|
| Dimensions | 174 × 75,5 cm |
| Color | black, navy, red, royal blue |
| Gender | None |
| Material | 30% Cotton and 35% Recycled cotton and 35% Recycled Polyester, 180 g/m2 |
| BSCI factory | No |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Environmental | OEKO-TEX® |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.