Odisha 140 g/m² OCS organic gift bag – 42 x 30 cm
1,68 €
Out of stock
Gift bag made of 100% OCS certified 140 g/m² organic cotton featuring a cotton drawstring closure. Ideal for gifting or storing items. Size: 42 x 30 cm.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
Out of stock
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 30 cm |
| Color | natural |
| Gender | None |
| Material | Organic cotton, 140 g/m2 |
| Checkpoint friendly | No |
| RFID blocker | No |
| With zipper | No |
| BSCI factory | No |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.