Rotate-basic 2GB USB flash drive
3,58 €
With the Rotate-basic 2GB flash drive it’s easy and secure to share, move, and back up your files. The plastic flash drive features a 360-degree rotating and lightweight aluminium body that facilitates opening and closing and protects the drive when not in use. Plug and play technology – compatible with Windows and MacOS operating systems. USB 2.0 with a write speed of 2.92 MB/s and a read speed of 9.76 MB/s. The USB stick is available in different colours and offers various possibilities for printing any logo.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Dimensions | 5,8 × 1,9 × 1 cm |
| Color | black, blue, red, white |
| BSCI factory | No |
| Material | Plastic, Aluminium |
| Cable included | No |
| Data transfer | Yes |
| Max reading speed | 5MB/s |
| Memory size | 2 GB |
| USB version | 2.0 |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.