Rotate 16GB bamboo USB flash drive
8,22 €
In stock
Rotate 16GB bamboo USB flash drive that allows you to transfer data to a compatible PC or MacBook. The housing is made of pure bamboo. USB version is 2.0 with a write speed of 3MB/s and a read speed of 10MB/s.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 8,8 g |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 1,9 × 1,3 cm |
| Color | beige |
| Gender | None |
| Material | Bamboo |
| BSCI factory | No |
| Microwave safe | No |
| Cable included | No |
| Data transfer | Yes |
| Memory size | 16 GB |
| USB version | 2.0 |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.