Duo slim 32GB USB drive with Type-C and USB-A 3.0
17,64 €
In stock
Next GEN 32GB rotatable USB that offers dual ports (Type-C and USB-A). USB 3.0 with a write speed of 9MB/s and a read speed of 20MB/s. Delivered in an envelop.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 16 g |
|---|---|
| Dimensions | 8,4 × 5,2 × 0,5 cm |
| Color | white |
| Gender | None |
| Material | ABS Plastic |
| BSCI factory | No |
| Microwave safe | No |
| Cable included | No |
| Data transfer | Yes |
| Max reading speed | 18MB/s |
| Max writing speed | 10MB/s |
| Memory size | 32 GB |
| USB version | 3.0 |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.