Aurea bamboo Bluetooth® speaker with light
23,34 €
In stock
Bamboo Bluetooth® 350 mAh speaker with light is a small speaker offering great sound quality combined with a light that iluminates when music is played. Provides up to 2 hours of usage at maximum volume. Bluetooth® version 5.0 with a working range up to 10 meters. Comes with a recycled gift box and a Type C charging cable.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 180 g |
|---|---|
| Dimensions | 10,6 cm |
| Color | natural |
| BSCI factory | No |
| Material | Bamboo ABS Plastic |
| Aux cable included | No |
| Battery capacity | 350 |
| Battery charging time | 2 |
| Battery duration | 1 hour or longer |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 8.4 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Cable connector | USB-A to Type-C |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 30 |
| Data transfer | No |
| Music control integrated | No |
| Number of batteries | 1 |
| Output charging cable | 2A |
| Playback time | 2 |
| Playback time at max volume no ANC | 1 to 2 hours |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Speaker driver diameter | 40 mm |
| Speaker output | 3W |
| Voice control enabled | No |
| Wireless | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.