Braavos 2 True Wireless auto pair earbuds
32,88 €
True Wireless auto pair earbuds is an upgraded version with improved sound quality and size, and wireless charging of the battery. Features Bluetooth® 5.1, auto-pairing, auto power-on, built-in music controls, and dual microphones for hands free operation. Once the earbuds are removed from the case, they will power on and automatically sync to each other, no more hassle of trying to get the earbuds synchronized! The case also functions as a powerbank for the earbuds and can be charged with the included Type-C cable. Once the 400 mAh battery of the case is charged, it will charge the earbuds 3x from 0-100%. With over 6 hours of playback time at max volume on a single charge these earbuds are a must for any traveler. The ergonomic design of the earbuds keep them in place while on-the-go. It takes 1.5 hours to charge the earbuds from 0-100%. The case can be charged in under 1.5 hours. Supports Siri and Google Assistant. Bluetooth® working range is 10 meters. Delivered in a premium gift box.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 40 g |
|---|---|
| Dimensions | 7,36 × 3,97 × 8,54 cm |
| Color | black, white |
| BSCI factory | Yes |
| Material | ABS Plastic |
| Aux cable included | No |
| Battery capacity | 400 |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 11 |
| Bluetooth | Yes |
| Cable connector | USB-A to Type-C |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 30 |
| Chargeable via wireless | Yes |
| Data transfer | No |
| Max wireless output | 5W |
| Music control integrated | Yes |
| Noise cancelling | No |
| Number of batteries | 1 |
| Output charging cable | 2A |
| Playback time at max volume no ANC | 6 to 7 hours |
| Qi wireless | No |
| Quick charge | No |
| Solar charger | No |
| Voice control enabled | Yes |
| Wireless | Yes |
| Certifications Social | SMETA,BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.