Versatile 5-in-1 charging cable
6,84 €
Braided nylon charging cable with 5 different connectors: Type-C input, USB-A input, Type-C output, Apple® iOS output, and micro USB output. This allows for using the cable also with Type-C output devices that are included in the newer generation of phones and MacBook computers. Cable length is 100 cm. 2-in-1 tip output up to 2A. Type-C output up to 3A current.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 44 g |
|---|---|
| Dimensions | 100 cm |
| Color | black, royal blue, silver |
| BSCI factory | Yes |
| Material | Copper coated aluminium, Polyester |
| Microwave safe | No |
| Bluetooth | No |
| Cable connector | pa_cableConnector_USB_A_to_micro_USB/Type-C/2 in 1 pin |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 30 |
| Data transfer | No |
| Magsafe compatibility | No |
| Output charging cable | 2A |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.