Joey GRS recycled canvas travel accessory pouch bag 3.5L
Price range: 5,50 € through 9,06 €
Travel accessory pouch made of GRS certified recycled canvas and GRS certified RPET lining. Featuring a zippered front pocket and one zippered main compartment with organisational pockets, and a comfortable webbing. The decorative metal plate can make a logo shine through its subtle and matt finish. Capacity: 3.5 litres.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 145 g |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 11 × 13,5 cm |
| Color | black, grey, navy, olive |
| Gender | None |
| Material | 80% GRS certified recycled cotton and 20% Cotton, 330 g/m2 |
| Checkpoint friendly | No |
| RFID blocker | No |
| With zipper | No |
| BSCI factory | No |
| Main label type | Woven main label |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Environmental | GRS |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.