Sticky-Mate® soft cover squared sticky notes 75x75mm
Price range: 1,90 € through 3,20 €
Sticky-Mate® sticky notes with a convenient soft cover made of paper. Includes blank paper sheets of 80g/m2. Full colour decoration possible on each sheet. The soft cover does not only prevent damages to the content, but also offers additional advertising space. Sheet dimension: 75x75mm. Three sizes available: 25 sheets (21098001), 50 sheets (21098002), 100 sheets (21098004).
MOQ: 250 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 14 g |
|---|---|
| Dimensions | 7,5 × 7,5 × 0,25 cm |
| Color | white |
| Size | 100 pages, 25 pages, 50 pages |
| Size Grid | 25 pages,50 pages,80 pages,100 pages |
| Material | Paper, 80 g/m2 |
| Size Range | 25 pages-100 pages |
| Cover | Soft cover |
| Paper type | Blank |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | SMETA |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.