Desk-Mate® A4 notepad wrap over cover
Price range: 2,02 € through 3,06 €
White A4 Desk-Mate® notepad with wrap over cover with 80g/m2 paper with a 250 g/m2 wrap over cover. Full colour print available to cover and each sheet. Available in 2 sizes (25/50 sheets).
MOQ: 250 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 138 g |
|---|---|
| Dimensions | 29,7 × 21 × 0,6 cm |
| Color | white |
| Size | 25 pages, 50 pages |
| Size Grid | 25 pages,50 pages,80 pages,100 pages |
| Material | Paper, 80 g/m2, Cardboard, 280 g/m2 |
| Size Range | 25 pages-100 pages |
| Elastic closure | No |
| Notebook size | A4 |
| Number of sheets | 25 or 50 |
| Paper type | Dotted, Squared, Blank, Lined |
| Paper weight | 80 |
| Pen loop | No |
| Ribbon marker | No |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | SMETA |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.