Prixton Orbyt smart ring
52,52 €
The Orbyt smart ring provides detailed insights into your daily physical activity and health metrics, including heart rate and blood oxygen levels. It also helps you monitor sleep quality and stress levels, giving you a comprehensive view of your overall well-being. With over 100 pre-registered sports, it enables precise tracking during various activities. Its 5 ATM protection rating makes it suitable for swimming, adding versatility to your fitness routine. Crafted from durable aluminum alloy, the ring is available in three sizes to ensure a comfortable fit. The included magnetic charging case fully charges the ring in just 1.5 hours, providing up to 15 days of standby time or up to 7 days of continuous use. Ring size: 8-18.3 mm / 9-19.1 mm / 11-20.8 mm.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 2 g |
|---|---|
| Dimensions | 0,8 cm |
| Color | black |
| Size | 11(20.8 mm), 8(18,3 mm), 9(19.1 mm) |
| Size Grid | 8(18,3 mm),9(19.1 mm),11(20.8 mm) |
| Material | Aluminium |
| Size Range | 8(18,3 mm)-11(20.8 mm) |
| Gender | None |
| BSCI factory | No |
| Bluetooth | No |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.