SCX.design C16 ring light-up cable
13,22 €
Light-up logo charging cable with rubber and metal finish fitted with three connectors (Type-C, Android, iPhone). Up to three devices can be charged simultaneously. Length of cables (including plugs): 10 cm. Recycled PET plastic cable and packaging is made of recycled paper and recycled plastic.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 25 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 3,5 × 1,2 cm |
| Color | black, blue, red |
| Gender | None |
| Material | Recycled ABS Plastic, Recycled PET Plastic, Metal |
| BSCI factory | No |
| Battery operated | No |
| Light-up logo | Yes |
| Output charging cable | 3A |
| Quick charge | Yes |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.