SCX.design S26 light-up ring speaker
48,40 €
Wireless 3W light-up logo Bluetooth® speaker with antibacterial treatment. Double sound output for an unparalleled sound quality for a speaker this size. The ring speaker can be tilted to direct the sound in any direction. Has built-in microphone and conference call function. Capacity: 500 mAh – 3.7 V battery. Frequency: 50 Hz – 20 KHz. Sound output: 1 x 3 W. Impedance: 4 Ω. Bluetooth® 4.2. Net weight: 100 grams. Size: ∅ 50 mm x 45 mm. Delivered with a gift box with magnetic closure, made out of recycled paper.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 87 g |
|---|---|
| Dimensions | 4,5 cm |
| Color | black, Reflex blue |
| Gender | None |
| Material | ABS Plastic, Rubber, Metal |
| BSCI factory | No |
| Battery charging time | 2 |
| Battery duration | 5 hours or longer |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 17 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Light-up logo | Yes |
| Microphone | Yes |
| Number of batteries | 1 |
| Output charging cable | 2A |
| Playback time | 6 |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.