SCX.design C28 5-in-1 extended charging cable
18,56 €
Charging cable with rubber and metal finish and light-up logo. Fitted with three connectors (Type-C, Android, iPhone) and USB-A and USB-C output. Up to three devices can be charged simultaneously. Length of cables (including plugs): 10 cm. Total cable length: 1 metre. The cable is made from recycled PET plastic, and the packing from recycled paper and recycled plastic.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 35 g |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 3 × 1,2 cm |
| Color | black, blue, red |
| Gender | None |
| Material | Recycled ABS Plastic, Recycled PET Plastic |
| BSCI factory | No |
| Battery operated | No |
| Light-up logo | Yes |
| Output charging cable | 2A |
| Quick charge | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.