SCX.design C38 40W 5-in-1 rPET light-up logo charging cable with squared wooden casing
22,18 €
5-in-1 recycled PET light-up logo charging cable with squared bamboo casing. The light-up logo is visible on both sides. Features 3 connectors (type C, micro USB, iPhone) and a dual USB connector for universal use. Delivered in a TPU pouch with a kraft paper card. Cable length: 1 metre. Includes 3 year warranty.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 40 g |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 3 × 1,2 cm |
| Color | black, blue |
| Gender | None |
| Material | Recycled ABS Plastic, Recycled PET Plastic, Bamboo |
| BSCI factory | No |
| Battery operated | No |
| Light-up logo | Yes |
| Output charging cable | 2A |
| Quick charge | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.