Arica wooden ballpoint pen (black ink)
0,44 €
In stock
SKU:
PC-106121-10612100
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, Pen, pen set, pen sets, Pens
Brand: PF Concept
Ballpoint pen with removable cap.
MOQ: 500 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 7 g |
|---|---|
| Dimensions | 14,5 cm |
| Color | natural |
| BSCI factory | No |
| Material | Beech wood |
| ISO 12757-2 | No |
| Nib size | 1.0 mm |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | BSCI |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.