Parker Jotter mechanical pencil with built-in eraser (black ink)
14,62 €
In stock
Jotter stands as an authentic design icon of the last 60 years. With covetable colours and a distinctive shape Jotter remains Parker’s most popular pen, recognizable down to its signature click. Incl. Parker gift box. Delivered with pencil refill (0.5mm nib). Built-in eraser under the push-button cap. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 14 g |
|---|---|
| Dimensions | 12,9 cm |
| Color | steel |
| BSCI factory | No |
| Material | Stainless steel |
| Qi wireless | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 0.5 mm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.