Parker Vector rollerball pen (black ink)
Price range: 14,68 € through 24,42 €
Simple, essential and reliable, that is the Vector rollerball pen from Parker in essence. The Vector pen is designed with precision so that people can rely on this pen every day. It makes this the perfect gift for any celebration and can be personalised with various printing options. The pen is refillable and thus a sustainable option. The Vector is made of stainless steel and plastic and comes with a rollerball refill in a Parker gift box.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Dimensions | 12,9 cm |
| Color | black, silver |
| BSCI factory | No |
| Material | Plastic, Stainless Steel, Stainless steel |
| ISO 12757-2 | Yes |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm, 0.7 mm |
| Refill article code | 18969245 (black) 18969246 (blue), 18969246 (blue) / 18969245 (black) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.