Parker Vector rollerball pen (black ink)
14,68 € – 24,42 €Price range: 14,68 € through 24,42 €
Waterman Expert ballpoint pen (blue ink)
137,96 € – 158,88 €Price range: 137,96 € through 158,88 €
Parker Urban ballpoint pen (blue ink)
37,10 € – 37,20 €Price range: 37,10 € through 37,20 €
SKU:
PC-106489
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, Parker, Pen, pen set, pen sets, Pens, Urban
Brand: PF Concept
Cool, new generation pen that redefines modern writing and reinvents the rules. It combines ergonomics with art, to give an unconventional bullet shape with perfect weight and balance. Incl. Parker gift box. Delivered with one ballpoint refill. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 34 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 cm |
| Color | black, Metal |
| BSCI factory | No |
| Material | Brass |
| ISO 12757-2 | Yes |
| Mechanism | Twist |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 18969295 (blue) 18969271 (black) |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.