Waterman Hémisphère rollerball pen (black ink)
118,18 € – 137,30 €Price range: 118,18 € through 137,30 €
SKU:
PC-106514
Categories: Pens & Writing, Rollerball Pens
Tags: Hemisphere, metal pen, metal pens, metal Roller, metal Roller pen, metal Roller pens, metal Rollerball pen, metal Rollerball pens, metal Rollers, Pen, pen set, pen sets, Pens, Roller, Roller pen, Roller pens, Rollerball pen, Rollerball pens, Rollers, waterman
Brand: PF Concept
A pure, simple, timeless line. Hémisphère – both highly practical and discreet – slides, unnoticed, into a pocket, bag or diary. A design that combines natural, seductive elegance with true magnetism. Incl. Waterman gift box. Delivered with one rollerball refill. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 26 g |
|---|---|
| Dimensions | 17,6 cm |
| Color | black, silver |
| BSCI factory | No |
| Material | Brass, Stainless steel |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Twist |
| Nib size | 0.7 mm |
| Refill article code | 18969273 (blue) 18970004 (black) |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.