Nash bamboo ballpoint pen (blue ink)
0,74 €
SKU:
PC-107378
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, bamboo, click, coloured barrel, curvy, curvy ballpoint, curvy ballpoint pen, curvy pen, Nash, Nash pen, Pen, Pens
Brand: PF Concept
Ballpoint pen with click action mechanism, with a barrel made of bamboo, accented by a chrome clip and ABS plastic trims. Bamboo material colour may vary.
MOQ: 100 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 98 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 cm |
| Color | natural |
| BSCI factory | No |
| Material | FSC certified bamboo, ABS Plastic |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 18969322 (blue), 19666025 (black) |
| Writing length | 700 meter |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | BSCI |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.