Back to products
Orin A5 RPET notebook
4,58 € – 7,50 €Price range: 4,58 € through 7,50 €
Moneta soft touch ballpoint pen (black ink)
0,66 € – 0,74 €Price range: 0,66 € through 0,74 €
SKU:
PC-107437
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, Pen, pen set, pen sets, Pens
Brand: PF Concept
Stylish click action mechanism aluminium ballpoint pen with soft-touch coating. When laser engraved the shiny chrome underlayer of the pen will appear. The extensive and popular Moneta range is available in many different styles and finishes.
MOQ: 500 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 15 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,5 cm |
| Color | black, Dark grey, forest green, Hale Blue, Lilac, white |
| BSCI factory | No |
| Material | Aluminium |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 1000 meter |
| Certifications Social | BSCI |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.