Terra corn plastic ballpoint pen (blue ink)
0,96 €
In stock
Click action longlasting and refillable ballpoint pen produced from 100% PLA (corn plastic) which reduces the amount of plastic used. Includes a refill with a writing length of approximately 2000 metres. The pen is delivered with a blue ink refill. Packed in a cardboard pen sleeve.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 8 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 cm |
| Color | white |
| BSCI factory | No |
| Material | PLA Plastic |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 2000 meter |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.