Delfina phone holder pen (blue ink)
0,44 €
Bamboo ballpoint pen that also functions as a phone holder. The button and mid ring are made of recycled plastic, the tip is made of brass, and the barrel is made of responsibly sourced bamboo. Ink colour: Blue. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm.
MOQ: 250 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 9,5 g |
|---|---|
| Dimensions | 14,7 cm |
| Color | black, Brick, heather green, Oatmeal, ocean blue |
| Gender | None |
| Material | FSC certified bamboo |
| BSCI factory | Yes |
| Mechanism | Twist |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 1000 meter |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.