Althea sport towel 50×100 cm
3,44 €
The Althea sport towel is made from 140 g/m² polyester, offering a quick-drying and absorbent surface, essential for wiping away sweat during intense workouts or outdoor activities. With its generous dimensions of 50 cm x 100 cm this towel offers versatility, perfect for various fitness routines and outdoor adventures.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 72 g |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 50 cm |
| Color | black, navy, red, royal blue, white |
| Gender | None |
| Material | Knit of Polyester, 140 g/m2 |
| BSCI factory | No |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.