Ana recycled plastic ballpoint pen (blue ink)
1,78 €
Ballpoint pen with barrel made of recycled plastic, and metal clip and tip. Ink colour: Blue. Writing length: 3000 metres. Nib size: 1.00 mm. Made in Germany.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 14,2 g |
|---|---|
| Dimensions | 14,2 cm |
| Color | black, forest green, grey, white |
| Gender | None |
| Material | Recycled Plastic, Steel, Brass |
| BSCI factory | No |
| ISO 12757-2 | Yes |
| Mechanism | Twist |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 3000 meter |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.