Anna 150 g/m² hammam cotton towel 100×180 cm
25,96 €
The Anna 150 g/m² cotton hammam towel is made of 100% cotton, is soft and absorbent and have multiple uses. The towel dries quickly and is lightweight, making it easy to carry with you. Certified STANDARD 100 by OEKO-TEX®.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 270 g |
|---|---|
| Dimensions | 180 × 100 cm |
| Color | beige, grey, light blue, navy, red |
| Gender | None |
| Material | Cotton, 150 g/m2 |
| BSCI factory | No |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Environmental | OEKO-TEX® |
| Certifications Social | SMETA |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.