Cochichuate cotton barrel duffel bag 25L
12,76 €
Large main zippered compartment. Front slash pocket. 29.5 cm carry handles. Detachable and adjustable shoulder strap.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 272 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 25 × 25 cm |
| Color | black, forest green, navy, red |
| Bag capacity | 23 |
| Material | Cotton, 140 g/m2 |
| Bag type | Travel bag |
| Carry comfort | Adjustable shoulder straps |
| Checkpoint friendly | No |
| Laptop compartment | No |
| RFID blocker | No |
| With zipper | Yes |
| BSCI factory | No |
| Cotton quality | 170 |
| Main label type | Woven main label |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Social | SA8000 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.