Cortegana ballpoint pen (black ink)
10,98 €
In stock
SKU:
PC-107337-10733700
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoints, cork pen, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal pen, metal pens
Brand: PF Concept
Twist action ballpoint pen with cork details. Packed in a “Luxe” gift box.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 32 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 cm |
| Color | natural |
| BSCI factory | No |
| Material | Cork |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Twist |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 19666025 |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | BSCI |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.