Cosmos bamboo Bluetooth® speaker
17,04 €
The Cosmos bamboo Bluetooth® speaker is sure to get anyone’s attention! The speaker body is made from real bamboo and with a 3W output it produces a crystal clear sound with approximately 2.5 hours playback time at max volume. The speaker features an FM radio tuner, SD Card input, and a USB input. Built-in music controls and a microphone for hands-free operation. Bluetooth® 5.1 with a working range of 10 meters (33ft).
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 112 g |
|---|---|
| Dimensions | 4,3 cm |
| Color | natural |
| BSCI factory | No |
| Material | Bamboo |
| Aux cable included | No |
| Battery capacity | 400 |
| Battery charging time | 3 |
| Battery duration | 1 hour or longer |
| Battery included | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 10 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Cable connector | USB-A to Type-C |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 50 |
| Data transfer | No |
| Music control integrated | Yes |
| Number of batteries | 1 |
| Output charging cable | 2A |
| Playback time | 2 |
| Playback time at max volume no ANC | 2 to 3 hours |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Speaker driver diameter | 40 mm |
| Speaker output | 3W |
| Voice control enabled | Yes |
| Wireless | Yes |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.