Denali GRS hoodie blanket
28,06 €
The Denali hoodie blanket is made from 100% GRS polyester flannel on the outside and lined with 100% GRS polyester off-white sherpa on the inside. The oversized design ensures maximum comfort, perfect for lounging on the couch or camping under the stars. With a stylish hoodie design and convenient front pocket, this blanket combines warmth with flair.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 75 cm |
| Color | black, Dark blue, grey |
| Gender | None |
| Material | Sherpa of GRS certified recycled polyester, 190 g/m2 |
| BSCI factory | No |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.