Desk-Mate® A4 notebook synthetic cover
6,30 €
Desk-Mate® A4 spiral notebook. Includes 50 sheets blank paper (80 g/m2) and front cover (450 g/m2). The cover is tear- and waterproof. You can customise the pages of this versatile notebook with any design – so whether you want lined paper, squares or dots – anything is possible!
MOQ: 250 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 288 g |
|---|---|
| Dimensions | 29,7 × 21 × 0,6 cm |
| Color | white |
| Cover | Soft cover |
| Material | Paper, 80 g/m2, SYNAPS paper |
| Elastic closure | No |
| Notebook size | A4 |
| Number of sheets | 50 |
| Paper type | Dotted, Squared, Blank, Lined |
| Paper weight | 80 |
| Pen loop | No |
| Ribbon marker | No |
| Certifications Social | SMETA |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.