Desk-Mate® spiral A4 notebook
Price range: 3,90 € through 5,28 €
Desk-Mate® spiral A4 notebook. This notebook includes a white or black wire, a glossy card front cover (250 g/m2) and blank paper (80 g/m2). Standard delivered with 50 sheets, also available with 80 sheets. You can customise the pages of this versatile notebook with any design – so whether you want lined paper, squares or dots – anything is possible!
MOQ: 250 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 288 g |
|---|---|
| Dimensions | 29,7 × 21 × 0,5 cm |
| Color | white |
| Size | 50 pages, 80 pages |
| Size Grid | 25 pages,50 pages,80 pages,100 pages |
| Material | Paper, 80 g/m2, Cardboard, 280 g/m2 |
| Size Range | 25 pages-100 pages |
| Cover | Soft cover |
| Elastic closure | No |
| Notebook size | A4 |
| Number of sheets | 50 or 80 |
| Paper type | Dotted, Squared, Blank, Lined |
| Paper weight | 80 |
| Pen loop | No |
| Ribbon marker | No |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | SMETA |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.