Essence 15W bamboo wireless charging pad
7,56 €
In stock
Wireless bamboo charging pad that can wirelessly charge all Qi enabled devices with a charging speed of max. 15W. Delivered with a 50 cm recycled TPE cable with both Type-C and a USB-A input connectors. The bamboo used comes from responsible sources.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 78 g |
|---|---|
| Dimensions | 0,9 cm |
| Color | Wood |
| Gender | None |
| Material | FSC certified bamboo |
| BSCI factory | Yes |
| Battery operated | No |
| Bluetooth | No |
| Max wireless output | 15W |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | Yes |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.