Juice 4000mAh wireless power bank
16,90 €
In stock
4000mAh power bank with aluminium housing. Supports 5W wireless charging and also comes with Micro USB output to enable charging by cable. With the 4000 mAh lithium polymer battery it can fully charge a smartphone. Power indicator that shows energy level at all times. Micro USB port-in: 5V/2A Output: 5V/2A. Wireless output 5W. Including PVC free TPE plastic charging cable. Delivered in a standard gift box.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 140 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6,8 × 1 cm |
| Color | silver |
| BSCI factory | Yes |
| Material | Aluminium, ABS Plastic |
| Battery capacity | 4000 |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 73.96 |
| Bluetooth | No |
| Cable connector | USB-A to Micro USB |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 30 |
| Charging times smartphones | 1 to 2 times |
| Data transfer | No |
| Input | 5V/2A |
| Magsafe compatibility | No |
| Number of batteries | 1 |
| Output 1 | 5V/2A |
| Output charging cable | 2A |
| Power bank capacity | 4000 |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | Yes |
| Certifications Social | SMETA,BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.