Lighthouse non-woven cooler tote 21L
4,70 €
The sleek-designed Lighthouse cooler tote looks like an ordinary bag, but looks can be deceiving. Put a cold can in the large main compartment, close the zipper, and the product will stay refrigerated. The 28 cm long handles make the bag easy to carry on the shoulder. The cooler bag has an open front pocket and pen loop (accessories not included). The cooler tote consists of 80 g/m² PP plastic, a versatile and lightweight material.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 81 g |
|---|---|
| Dimensions | 44,5 × 15 × 34 cm |
| Color | natural |
| Bag capacity | 16 |
| Material | PP Plastic non woven, 80 g/m2 |
| Checkpoint friendly | No |
| Laptop compartment | No |
| Type of pocket | Front |
| RFID blocker | No |
| With zipper | No |
| BSCI factory | No |
| Main label type | Woven main label |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.