Lorena RABS ballpoint pen (black ink)
Price range: 0,32 € through 0,50 €
Recycled plastic ballpoint pen with a rubberized barrel, and grip made of TPR. Ink colour: Black. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm.
MOQ: 250 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 9,9 g |
|---|---|
| Dimensions | 14,3 cm |
| Color | black, Brick, forest green, Lilac, ocean blue, Transparent white, Twilight Grey |
| Gender | None |
| Material | Recycled ABS Plastic |
| BSCI factory | Yes |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 1000 meter |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.