Moneta aluminium click ballpoint pen (black ink)
0,34 €
Ballpoint pen with click action mechanism, lacquered finish, polished shine, and striking chrome details. The extensive and popular Moneta range is available in many different styles and finishes.
MOQ: 500 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,5 cm |
| Color | black, red, royal blue, silver, white |
| BSCI factory | No |
| Material | Aluminium |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 18969322 |
| Writing length | 500 meter |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.