Moneta aluminium click ballpoint pen (blue ink)
0,34 €
SKU:
PC-107105
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, Pen, pen set, pen sets, Pens
Brand: PF Concept
Ballpoint pen with click action mechanism, lacquered finish, polished shine, and striking chrome details. The extensive and popular Moneta range is available in many different styles and finishes.
MOQ: 500 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 9,5 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,5 cm |
| Color | black, grey, lime, Magenta, orange, red, royal blue, silver, white, yellow |
| BSCI factory | No |
| Material | Aluminium |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 500 meter |
| Certifications Social | SMETA |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.