Moneta anodized aluminium click ballpoint pen (black ink)
0,72 €
SKU:
PC-107583
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, Pen, pen set, pen sets, Pens
Brand: PF Concept
Ballpoint pen with click action mechanism, aluminium barrel, ABS parts, and a steel clip. The pen is available in a wide variety of colours, and has an anodized finish which gives it a stunning shine. The extensive and popular Moneta range is available in many different styles and finishes.
MOQ: 100 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 15 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,5 cm |
| Color | black, blue, red, silver, white |
| BSCI factory | No |
| Material | Aluminium, ABS Plastic |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 500 meter |
| Certifications Social | BSCI |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.