Nash ballpoint pen with white barrel and coloured grip (black ink)
0,20 €
Since people write almost every day, it is essential to use a reliable pen. The Nash ballpoint pen is one of these pens. The ballpoint pen is made of solid ABS plastic material that offers a long life span. Thanks to the fast click action mechanism, the ballpoint pen is quick to use and has a soft grip, which reduces any tension on the writing surface. The Nash ballpoint pen is available in different colour combinations and offers multiple possibilities for logo application.
MOQ: 500 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 12 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 cm |
| Color | white |
| BSCI factory | No |
| Material | ABS Plastic |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 18969322 – blue ink |
| Writing length | 1000 meter |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.