Parker IM achromatic ballpoint pen (blue ink)
38,78 €
In stock
The Parker IM is an ideal partner with unlimited potential. The sleek tapered shape pairs seamlessly with innovative designs to make a striking statement. The trendy matte finish on the body and PVD coating on the trims make this Parker pen the perfect, durable writing instrument for students and professionals. Retracting with a satisfying click, the ballpoint tip and Quinkflow ink ensure an exceptionally smooth and reliable writing experience. For use with QUINK ballpoint and gel ink refills. Delivered with one cartridge and a Parker gift box. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 24 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,5 cm |
| Color | black |
| Gender | None |
| Material | Stainless steel |
| BSCI factory | No |
| ISO 12757-2 | Yes |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.