Parker IM fountain pen (blue ink)
Price range: 50,16 € through 73,58 €
Highly professional and reliable. An ideal partner with unlimited potential, Parker IM is all at once smart, polished and established. With a durable stainless steel nib and finishes that echo the Parker legacy, every detail is refined to deliver a writing experience that is always dependable. Incl. Parker gift box. Delivered with one cartridge. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 24 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,8 cm |
| Color | black, Black Matted, Metal, silver |
| BSCI factory | No |
| Material | Brass |
| ISO 12757-2 | Yes, No |
| Refill article code | 18969247 (Blue), 18970002 (Black) |
| Microwave safe | No |
| Nib size | 0.5 mm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.