Parker Jotter ballpoint pen (black ink)
15,18 €
In stock
SKU:
PC-106476-10647600
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, Jotter, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, Parker, PE7126, PE7126__, Pen, pen set, pen sets, Pens, PSPE7126CH-ALTBK
Brand: PF Concept
Jotter stands as an authentic design icon of the last 60 years. With covetable colours and a distinctive shape Jotter remains Parker’s most popular pen, recognizable down to its signature click. Incl. Parker gift box. Delivered with patented QuinkFlow ballpoint refill. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 14 g |
|---|---|
| Dimensions | 12,9 cm |
| Color | steel |
| BSCI factory | No |
| Material | Stainless steel |
| ISO 12757-2 | Yes |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 18969295 (blue) 18969271 (black) |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.