Parker IM rollerball pen (black ink)
35,86 € – 54,88 €Price range: 35,86 € through 54,88 €
Parker Jotter SS ballpoint pen (blue ink)
17,36 €
In stock
SKU:
PC-107025-10702500
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, Parker, Pen, pen set, pen sets, Pens
Brand: PF Concept
Jotter stands as an authentic design icon of the last 60 years. With covetable colours and a distinctive shape Jotter remains Parker’s most popular pen, recognizable down to its signature click. Incl. Parker gift box. Delivered with patented QuinkFlow ballpoint refill. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 15 g |
|---|---|
| Dimensions | 12,9 cm |
| Color | Stainless steel |
| BSCI factory | No |
| Material | Metal |
| ISO 12757-2 | Yes |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 18969295 (Blue), 18969271 (Black) |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.