Prixton Aloha Lite Bluetooth® speaker
48,68 €
In stock
IPX6 splash resistant 20W Bluetooth® speaker that can be taken apart into two independent speakers. Features 2 x 2000 mAh batteries that recharges fully in 2-3 hours, with a playback time of 6-8 hours. Dimensions 23.5 x 8.7 x 8.7 cm. Weight 840 g. Maximum connection distance 10 meters.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 840 g |
|---|---|
| Dimensions | 23,5 × 8,7 × 8,7 cm |
| Color | black |
| Gender | None |
| Material | Plastic |
| BSCI factory | No |
| Aux cable included | No |
| Battery charging time | 3 |
| Battery duration | 5 hours or longer |
| Battery operated | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Chargeable via wireless | No |
| Light-up logo | No |
| Microphone | Yes |
| Music control integrated | Yes |
| Noise cancelling | No |
| Number of batteries | 2 |
| Output charging cable | 1A |
| Playback time | 8 |
| Playback time at max volume no ANC | 3 to 4 hours |
| Qi wireless | No |
| Quick charge | No |
| Solar charger | No |
| Voice control enabled | No |
| Waterproof IPX | IPX6 |
| Wireless | Yes |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.