Pure 5-in-1 charging cable with antibacterial additive
8,40 €
In stock
Charging cable with antibacterial additive and 5 different connectors: Type-C input, USB-A input, Type-C output, iOS output, and micro USB output. This allows for using the cable also with Type-C output devices that are included in the newer generation of phones and macbook computers. Cable length is 100 cm. The antibacterial additive is able to effectively reduce the bacterial levels present on the surfaces of the material, with high effectiveness in inhibiting the growth of bacteria and fungi responsible for creating unpleasant smells, staining and degradation of textile and plastic products. Tested according to ISO 20743:2013.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 52,5 g |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 3,3 cm |
| Color | white |
| BSCI factory | Yes |
| Material | PVC Plastic, ABS Plastic |
| Microwave safe | No |
| Bluetooth | No |
| Cable connector | pa_cableConnector_USB_A_to_micro_USB/Type-C/2 in 1 pin |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 100 |
| Data transfer | No |
| Magsafe compatibility | No |
| Output charging cable | 3A |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.